Aktualności

https://hifipig.com/warsaw-audio-video-show-2018-report-part-2/

Jag Electronics to polska firma, o której być może nie słyszeliście, ale z całą pewnością powinniście być na swoim radarze sądząc po dźwięku, który wyprodukowali na tegorocznym Audio Video Show Warsaw. Produkują oni garść wzmacniaczy (ich 200 SE II jest przedstawionych na górze szafy), niektóre głośniki i szereg kabli i to, co nazywają DAC z systemem analogowym Bluetooth. Głośniki są bardzo dobre i wyglądają tak, jakby odpowiadały zalecanej konstrukcji dla głośników Audio Nirvana. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad stworzeniem własnych głośników szerokopasmowych, jestem pewien, że amerykańska marka Audio Nirvana pojawi się na waszym radarze – są bardzo dobre. To było bardzo głębokie pomieszczenie z głośnikami o deklarowanej reakcji do 31 Hz. Bardzo podobało mi się, że ludzie w pokoju grają odpowiednią muzykę (ACDC jeśli dobrze pamiętam) i szczerze mówiąc uważam, że ten pokój jest bardzo trudny do zniesienia, a więc jeden z najlepszych pokoi dla mnie.

I tak skończyły się szóste i siódme piętro, a gdy patrzę na moje notatki, powiedziałem: „Po zaledwie dwóch piętrach staje się jasne, że wystawcy na tym pokazie naprawdę wiedzą, jak najlepiej wykorzystać te mniejsze pomieszczenia. Jak dotąd bardzo trudno jest wybrać jedną z lepszych od drugiej. ”

Zapraszamy na prezentację

Można posłuchać na miejscu wszystkich wytwarzanych elementów zestawu audio w widocznym systemie

img_2012 img_1930

AUDIOSHOW 2016 już za nami…

img_1994 img_1995

zrzut-ekranu-2016-10-06-o-13-15-55

zrzut-ekranu-2016-10-06-o-13-16-03     Na tegorocznej wystawie zaprezentujemy najnowsze kolumny głośnikowe. Ich konstrukcja została oparta na głośnikach szerokopasmowych firmy Audio Nirvana. Kolumny (wysokosprawne 100 dB) są idealnym partnerem dla produkowanych przez nas wzmacniaczy lampowych. System będzie wyposażony w zasilanie naszej produkcji (kondycjoner, listwa zasilająca, kable połączeniowe). Będziecie Państwo mogli posłuchać swoich ulubionych utworów na CD lub na naszym odtwarzaczu strumieniowym jak również niektóre z nich porównać z ich formą analogową na płycie winylowej.

Serdecznie zapraszamy do Hotelu Sobieski pokój 618.

 

 

2014

Zrzut ekranu 2014-04-22 o 16.07.55

fota

KONKURS 10/10 ZBLIŻENIE

Od trzech, jeśli mnie pamięć nie myli, miesięcy czytelnicy „High Fidelity” wiedzą o konkursie uświetniającym 10-lecie magazynu. Wraz z napływem kolejnych informacji staraliśmy się dodawać je w kolejnych odsłonach, podobnie jak zdjęcia. W artykule poniżej znajdą państwo najświeższe informacje prosto od producentów. Artykuł będzie uzupełniany na bieżąco, wraz z napływaniem kolejnych informacji.

REDAKCJA

http://www.highfidelity.pl/@main-2023&lang=

IMG_0455

JAG Electronics – Wzmacniacz zintegrowany

   Bardzo się cieszę z możliwości uczestniczenia w obchodach 10-lecia” High Fidelity” i to z dwóch powodów. Pierwszy to dowód uznania naszej Firmy przez Pana Wojtka, drugi związany jest z niemalże podobną rocznicą związaną z naszą działalnością na rynku audio. Nie ukrywam też że spory udział w rozwoju naszej firmy ma właśnie magazyn „High Fidelity”.
Zastanawiając się nad wyborem nagrody rocznicowej wybrałem nasz najnowszy produkt wzmacniacz oparty na lampie EL34 SE w układzie triody. Jest to wzmacniacz jak ulał pasujący swoim charakterem do podsycania pozytywnych emocji związanych z wzniosłymi chwilami, a takimi na pewno jest uroczystość 10-lecia „High Fidelity” dla naszej firmy. Podkreślając dodatkowo rangę wyróżnienia wykonaliśmy go w zupełnie innej formie plastycznej użytej tylko w tym jednym egzemplarzu. Wzmacniacz oparty jest na pojedynczej lampie EL34 na wyjściu i ma wszystkie zalety dobrej pentody takie jak: melodyjność, barwa, przepiękna średnica. Układ SE w konfiguracji triody dodaje do tego niespotykaną selektywność, trójwymiarowość oraz namacalność sceny dźwiękowej. Nietuzinkowa forma zapewni dodatkowe doznania estetyczne. Moc wyjściowa 2 x 7 W, pasmo przenoszenia 20-30 kHz, stosunek S/N 90 dB, impedancja wyjściowa 8 Ω.

Wielkie gratulację Panie Wojtku za wszystkie dokonania w propagowaniu DOBREGO AUDIO w naszych domach i szczególnie duży szacunek za rzetelność w tej pracy!

Test kolumn JAG 20

jag-kolumny-hifi-choice-02-660100_4324

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolumny były testowane na łamach Hi-Fi Choice & Home Cinema oto kilka refleksji;

…..Jeśli kochamy muzykę jako taką, to JAG-i napędzane wzmacniaczem typu SET muszą was zauroczyć. Nie ma innej opcji……

.

…W naturze nie ma dwóch identycznie brzmiących instrumentów a JAG-i potrafią to pokazać, co biorąc pod uwagę ich cenę, jest na prawdę

dużym osiągnięciem….

….Musi się podobać dbałość o oddanie takich elementów, jak wspomniane już wybrzmienia, pogłos, jak wzajemne relacje między poszczególnymi instrumentami, jak udział pudeł rezonansowych w kreowaniu dźwięku – odnosimy wrażenie obcowania z muzyką

a nie z jej reprodukcją….

….Jak mało które kolumny oddają one naturę wzmacniacza typu SET, który dopieszcza gładką, płynną i kolorową średnicę, potrafi niezwykle

wiernie oddać klimat, nastrój nagrania, czyli coś więcej niż samą muzykę zapisaną w nutach…

http://media.wp.pl/kat,1022939,title,Test-JAG-TM1-polskie-kolumny-podstawkowe,wid,16330239,wiadomosc.html

 2013

Audioshow 2013

Zrzut ekranu 2014-04-26 o 19.10.28

 

Audio show 2013

2012

Test kolumn JAG 30 (TS)

Zrzut ekranu 2014-03-21 o 08.10.00

100_4310

 

 

 

 

 

 

 

 

…W czasie testu kolumny grały głównie  z moim upgrade’owanym SET-em ArtAudio SymphonyII. A grały znakomicie. Pierwsza rzecz, która mnie zaskoczyła to, naprawdę duży dźwięk w stosunku do wielkości kolumn. W pokoju o powierzchni 24m2 TS-y wcale nie wydawały się zbyt małe

– grały śmiało, z rozmachem, jakiego się po nich zdecydowanie nie oczekiwałem…..

….A jednak śmiem twierdzić,że tak jak wzmacniacz na 300B łódzkiej firmy jest tworem bardzo dobrym, mogącym konkurować z dwukrotnie droższymi produktami zachodnich firm, to ich kolumny po pierwsze są znakomite, a po drugie właściwie konkurencji nie mają……

….Opinia, że nie da się w rozsądnej cenie zbudować pełnopasmowych kolumn, które będą dobrze współpracować ze słabą lampą typu 300B,

jest  dość powszechna, ale jak udowadniają TS-y, nieprawdziwa.

Oto niektóre fragmenty testu, który w całości można przeczytać w HI-FI Choice NR. 7-8 2012

AUDIO SHOW 2012

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia stoiska firmy JAG Electronics podczas odbywającego się w dniach 10-11 listopada

w Warszawie Audio Show 2012. Podczas targów zademonstrujemy Państwu dwa modele wzmacniaczy lampowych: EL 34 i 300B. Będziemy również prezentować nasze najnowsze konstrukcje: kolumny TS i monitory TM.

Zapraszamy do hotelu Jan III Sobieski, pokój 218. Po więcej szczegółów odsyłamy na www.audioshow.com.pl

Relacja z Audio Show 2011

http://hifiphilosophy.com/audio-show-2011-dzien-drugi/

Stamtąd poszedłem do JAG i stając w progu pomyślałem, że tu nic wielkiego mi się nie przydarzy, ale nie wypadało już się cofać. Bardzo się pomyliłem. W pokoju przyrządzonym przez znanych konstruktorów wzmacniaczy lampowych – Dariusza Gryglewskiego i Krzysztofa Jasińskiego – czekała mnie duża niespodzianka. Dość niepozorny, ale ładnie prezentujący się wzmacniacz JAG 300B single ended w klasie A, zgodnie ze swą nazwą zaopatrzony był w triody 300B (którymi na użytek wystawy były znakomite Psvane 300B-T) i w luksusowej tej wersji wyceniony        był na 9300 zł (ze zwykłymi 300B – 7500 zł). Był on zasilany przez napęd CD Jadis JD2, podający sygnał przetwornikowi JAG 24bit DAC.               Wespół w zespół napędzało to firmowe monitory JAG – PM (6 500 zł, zaledwie!). to jak napędzało! Efekt tego napędzania wprawił mnie w osłupienie. Dźwięk był spokojny, o lampowym charakterze i ze znakomitą wokalizą. Największe wrażenie robiła jednak przestrzenność, z nareszcie wszechobecną głębią sceny, a także całościowa elegancja brzmienia. To był głęboki haust cudownie przejrzystego i przyjemnie ciepłego powietrza, którym trudno się było nie napawać. Wszystko czego słuchałem sprawiło mi wielką radość i aż żal było stamtąd wychodzić. Rewelacja! – zapisałem sobie w notesie – i podkreśliłem.

MG_9811

MG_9808

HI-FI CHOICE, lipiec-sierpień 2012

A jednak śmiem twierdzić, że tak jak wzmacniacz na 300B łódzkiej firmy jest tworem bardzo dobrym, mogącym konkurować z dwukrotnie droższymi produktami zachodnich firm, tak ich kolumny po pierwsze są znakomite, a po drugie właściwie konkurencji nie mają, a przynajmniej żadna nie przychodzi mi do głowy.

2010

fota.phpZrzut ekranu 2014-03-21 o 21.52.16

 

Test naszego nowego wzmacniacza 300B w High Fidelity

W miesięczniku High Fidelity (nr 77 wrzesień 2010) zaprezentowano test naszego nowego wzmacniacza 300B

Oto kilka zdań z tego artykułu, które być może zachęcą Państwa do zapoznania się z całością zamieszczoną na

http://www.highfidelity.pl/@main-519

„Barwa skrzypiec i tym razem była po prostu piękna. JAG potrafił bez wysiłku oddać maestrię Salvatore Accardo – każde dotknięcie struny, każde pociągnięcie smyczkiem zostały pokazane doskonale…”

„…pełny głos Sinatry, nieco ostrzejszy, bardziej „surowy” głos bluesowego mistrza z Delty, czy pełny, dość ciemny, głęboki, zawierający sporo sybilantów Patricii Barber – każdy zabrzmiał znakomicie…”

„W tym wypadku JAG spisał się wyśmienicie, doskonale lokalizując śpiewaków stojących na scenie – jedni byli nieco bliżej, inni nieco dalej. W tle przemieszczające się chóry – np. maszerujące z głośnym tupotem i śpiewające jednocześnie – doskonale było słychać, że faktycznie się przemieszczają, a nie tylko tupią w miejscu.”  „Wzmacniacz JAG-a należy również do bardzo cichych urządzeń – żadnego brumienia, czy szumów w głośnikach (a moje 100 dB są pod tym względem bardzo czułe).”

Audio show 2010

Zrzut ekranu 2014-04-26 o 19.21.07

 

 

2008

Zrzut ekranu 2014-03-21 o 21.44.02

jag01

Nagroda dla wzmacniacza 300B

W grudniowym rankingu High Fidelity nasz wzmacniacz lampowy 300B został wyróżniony Nagrodą Roku 2008.

www.highfidelity.pl/artykuly/0812/nr2008.html

Zrzut ekranu 2014-03-21 o 22.07.55fp

Test wzmacniacza 300B

W miesięczniku High Fidelity nr 53 (wrzesień)

zaprezentowano test naszego wzmacniacza 300B:

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0809/jag1.html.

Zrzut ekranu 2014-03-21 o 21.44.02

 

2007

Audio Show 2007

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia stoiska firmy JAG Electronics podczas odbywającego się w dniach 10-11 listopada w Warszawie Audio Show 2007.

Podczas targów zademonstrujemy Państwu trzy modele wzmacniaczy lampowych: ECL 86, EL 34, 300B. Nasze stoisko będzie się mieścić w hotelu Jan III Sobieski, pokój 502. Po więcej szczegółów zapraszamy na www.audioshow.com.pl.

 IMG_0390