Odtwarzacz Strumieniowy

BAS logo

Nasze sklep z odtwarzaczem strumieniowym

http://www.q21.pl – Pabianice ul.Reymonta 12

http://www.artaudio.pl – ART-AUDIO ART-SAT Krzysztof Piechowiak
32-005 Niepołomice

JAG BAS-1 (Bluetooth Analog System) 

IMG_3057 IMG_3059 IMG_3062 IMG_3058

Odtwarzacz strumieniowy firmy JAG-electronics, umożliwiający bezprzewodowe odtwarzanie muzycznych plików cyfrowych. Jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami z modułem bluetooth włącznie z iPhone i iPad oraz iPad Touch 2 generacji lub nowszym. Pliki cyfrowe za pomocą modułu bluetooth trafiają do urządzenia, gdzie dzięki wewnętrznemu DAC-owi zamieniane są na formę analogową i w takiej postaci, za pośrednictwem wyjścia RCA, mogą trafić do każdego wzmacniacza mocy.

BAS-1  to drugi odtwarzacz w ofercie naszej firmy. Jest to wersja całkowicie tranzystorowa stworzona dla posiadaczy wzmacniaczy wymagających niższego poziomu sygnału wejściowego niż oferowana wcześniej wersja lampowa. Pomimo dużo niższej ceny jakość dźwięku pozostaje na wysokim poziomie, nieodbiegającym od wersji lampowej a w wielu przypadkach dzięki lepszemu wysterowaniu końcówki mocy wzmacniacza nawet ją przewyższa. Jako źródło plików może służyć każdy telefon, tablet lub komputer z bluetooth. Logując się do portali muzycznych (np. Spotify – około 20 zł miesięcznie) możecie Państwo mieć dostęp do muzyki z całego świata w jakości, która dzięki naszemu urządzeniu na pewno was zadowoli.

JAG

JAG BAS (Bluetooth Analog System)

IMG_0026

 instrukcja BAS (pdf)

Lampowy odtwarzacz strumieniowy

JAG BAS(odtwarzacz strumieniowy) jest źródłem dźwięku odtwarzającym pliki cyfrowe przesyłane bezprzewodowo. Strumień bluetooth dociera do wewnętrznego DAC-a, gdzie zamieniany jest na formę analogową. BAS można bezpośrednio podłączyć do każdego wzmacniacza. Jako źródło plików może służyć każdy telefon, tablet lub komputer z bluetooth. Logując się do któregoś z portali muzycznych za około 20 zł miesięcznie możecie państwo mieć dostęp do całej muzyki świata w jakości, która na pewno dzięki naszemu urządzeniu was zadowoli.

Bluetooth Analog System (BAS) to odtwarzacz strumieniowy firmy JAG-electronics. Odtwarzacz jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami z modułem bluetooth, łącznie z iPhone, iPad oraz iPod Touch 2 generacji lub nowszym. Pliki cyfrowe za pomocą modułu bluetooth trafiają do urządzenia gdzie dzięki wewnętrznemu DAC-owi zamieniane są na formę analogową i w takiej postaci trafiają na przedwzmacniacz lampowy oparty na dwóch lampach 6SN7. Użycie wysokiej klasy selekcjonowanych elementów, przestrzenny montaż, oraz skomplikowany zasilacz z użyciem lampy prostowniczej EZ 80, podzielony na sekcję cyfrową i analogową ze stabilizacją napięcia zaowocowały dźwiękiem klasy HI-END porównywalnym z najlepszymi CD. BAS można za pośrednictwem wyjścia RCA podłączyć do każdego wzmacniacza.

Tak jak przewidywaliśmy przynajmniej mój cd poszedł do szafy. No niestety nie wiem co napisać, bo wszystko zabrzmi dziwnie. Dźwięk z serwisu Spotify to tylko mp3 320 kb/s lub Wimp kodek bezstratny grają fantastycznie.

Nasz kolega napisał: ,,JAG BAS załatwia temat źródła. Moje CD-JADIS za 30 000zł z DAC AUDIONOTA za kolejne 20 000 poszło w zapomnienie. Wystarczy się zalogować do jakiegoś portalu z plikami np.Spotify i za 20zł miesięcznie mam dostęp do całej muzyki świata”

Podczas odsłuchów wszyscy jak dotychczas jednoznacznie ocenili nasz przedwzmacniacz jako genialny i już mają go na swoich półkach. Oczywiście twierdzili, że to nie możliwe , ale tylko do czasu pierwszych dźwięków. Później wszyscy już tylko ustalali kiedy mogą dostać swój egzemplarz.

No teraz na poważnie. Dźwięk jest fenomenalny. Porównywalny z moim torem analogowym. Wreszcie nie boli jak przesiadam się z winyla. Nie da się opisać , ale to rewolucja-rewelacja. Pełna głębia basów, olbrzymia scena, wielka masa góry….

Dźwięk najbardziej można porównać z analogiem. Dziś słuchałem Supertramp z analogu i naszego BAS-a. Ponieważ mogłem je porównać jedno czasowo zmieniając tylko wyjście we wzmacniaczu, długo szukałem różnic, ale po jakimś czasie nie byłem pewny czy gra płyta czy bezstratny kodek HIFI z Wimp-a. Wkładka w gramofonie to Goldring 2500 czyli cena zbliżona do całego BAS-a o gramofonie i przedwzmacniaczu gramofonowym nie wspominając. Mam jeszcze ochotę założyć jakieś szlachetne Nosy do BAS-a , ale widoku gramofonu w szafie bym nie zniósł.

Wszystkie części naszego JAG BASa są robione na specjalne zamówienie.

Czekamy na chętnych do odsłuchu. Reszta bardziej technicznych informacji już wkrótce.

Nic tu pisać, każdy musi sam posłuchać bo i tak mi nie uwierzy…

IMG_0013

IMG_0029schemat